Спорт в събота: разочарование от URC за Ленстър и Мюнстър, победи на Евро за Италия и Испания
Breaking News | 2024-06-20 | 02:54:49

Актуализирано: 22:00

Ето най-новото от спортното действие за деня...

Футбол

Евро 2024 продължава днес с три мача за решаване.

В първия мач за деня Швейцария започна кампанията си с победа срещу Унгария, слагайки край на своята група А среща в Кьолн 3-1.

В началото на 17:00 часа трикратният европейски шампион Испания победи Хърватия с 3-0, докато в последния мач за деня действащият шампион Италия победи Албания с 2-1 в Дортмунд.

В откриването на турнира снощи Шотландия беше победена от домакина Германия, като отборът на Юлиан Нагелсман спечели с 5-1 в Мюнхен.

Голф

Рори Макилрой е добре позициониран в третия си кръг на US Open.

Той започна третия си кръг малко след 20:00 часа.

Шейн Лоури изстреля ниво 70, за да остане на пет над номинал, докато Том МакКибън завърши своя на шест оувъра.

Гелски игри

Първенство на Ирландия по футбол

В третия кръг Дери победи Уестмит с 2-7 до 0-9 в Нюри.

По-рано Tyrone победи Cork с 1-18 до 0-17 в Tullamore, като видя мъжете от Ълстър направо до финалната осмица, а в Castlebar Donegal взе лесна победа над Clare , завършвайки 2-23 на 0-5.

На Pearse Park, Roscommon победи Cavan с 2-20 на 1-20.

Кой ще се изкачи по стъпалата на трибуната на Хоган, за да вдигне купата на Tailteann на 13 юли?

Ето напомняне за пътя, който трябва да стигнете до финала на тази година в @CrokePark! pic.twitter.com/fkqnPw1TFe

— The GAA (@officialgaa) 13 юни 2024 г.

Tailteann Cup

Три от четвъртфиналите за Tailteann Cup през уикенда бяха уредени днес.

В Нюри Даун победи Уиклоу с 1-18 до 0-12, докато Слайго победи Лимерик с 2-20 до 0-9, а на Брустър Парк Антрим взе победа с 1-11 до 0-11 над Фермана.

Първенство на Ирландия по хърлинг

Дъблин ще срещне Корк в предварителните четвъртфинали на Ирландия по хърлинг, след Rebels изпрати Офали с 4-25 на 3-19.

Междувременно Уексфорд

Във втория предварителен четвъртфинал Уексфорд победи Лаоис с 0-32 на 0-20, като ги преведе през на четвъртфинал срещу Клеър.

Ръгби

В Претория имаше разочарование за Ленстър, след като претърпяха загуба с 25-20 от Булс в полуфинала на Обединеното ръгби Championship.

В по-късния полуфинал в Thomand Park, Munster срещна подобна съдба, губейки 17-10 от Glasgow Warriors.